برندینگ و کمپین تبلیغاتی

برندینگ چیست؟ (Branding)

برندینگ یا همان برندسازی، فرایند مدیریت کردن شهرت یک کسب و کار است که در آن، از میان همه خصوصیت های مربوط به یک برند، به دنبال انتخاب تاثیرگذار ترین عوامل بوده تا آن را برای مشتریان پررنگ تر و شفاف تر کند. بسیاری از کسب و کارها نگران اجرای پروژه برندینگ در سازمانشان هستند، زیرا آن را فعالیتی خارج از مجموعه و جدید می دانند، در صورتی که برندینگ، در حقیقت آب میان سنگ هاست و فعالیتی است که نه تنها مدیران شرکت، بلکه تک تک کارکنان آن در حال اجرایش هستند.

در حقیقت، برند شما قولی است که شما به مشتری می‌دهید

پس به یاد داشته باشید، فارغ از اینکه کسب‌وکار شما کوچک است یا بزرگ، مهم‌ترین جنبه هر کسب‌وکاری، اجرای صحیح برندینگ یا همان برند سازی است.

حضور یک مشاور برندینگ در کنار سازمان، می تواند تا حد قابل توجهی در میزان تاثیر پذیری مشتریان موثر باشد ,و اما مجموعه نقش آبرنگ چگونه برند سازی شما را انجام خواهد داد.

در واقع مراحل برند سازی و برندینگ فرایندی پیچیده و البته زمان بر است ولی به صورت خلاصه مراحل راهکار جامع برندینگ و یا بازسازی برند در مجموعه نقش آبرنگ به شرح زیر می باشد.

۱ – انجام تحقیقات و مطالعات بازاریابی

۲ – تدوین برنامه جامع و یکپارچه برندینگ

۳ – تدوین جایگاه برند

۴ – معماری برند که شامل : طراحی هویت برند ، دیجیتال مارکتینگ و کمپینیگ تبلیغاتی است

کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی به معنای استفاده از کانال های مختلف برای رساندن پیام تبلیغاتی است. یک پیام یکسان با تمی مشترک از طریق رسانه ها و بسترهای مختلف، که در برخی مواقع ثابت هستند، به اشتراک گذاشته می شود. چارچوب زمانی کمپین های تبلیغاتی عموما ثابت بوده و به دقت تعریف می شوند.
کمپین های بازاریابی به صاحبان کسب و کار و تیم هایشان کمک می کنند تا بهترین استراتژی های ترفیع را برای محصولات و خدمات شرکت مشخص کنند. چه پیشنهاد محصولات یا خدمات جدید بدهید، یا برنامه ای برای ترفیع محصولات خود از طریق آنلاین یا آفلاین داشته باشید، مجموعه نقش آبرنگ با طراحی کمپین بازاریابی می تواند شما را از طریق فرآیندهای تعریف شده هدایت کند. قبل از آنکه کمپین تبلیغاتی خود را گسترش دهید،مجموعه نقش آبرنگ جایگاه شرکت شما را در بازار و جایگاهی که می خواهید به آن برسید را مشخصمی کند، سپس کمپین تبلیغاتی را به گونه ای طراحی می کند که ارزش ها، ویژگی ها و مزایای محصولات یا خدمات شما از قِبَل برگزاری کمپین حفظ شده و حتی افزایش یابد. کمپین تبلیغاتی بخشی از فرآیند طراحی کمپین بازاریابی است که تمرکزش بر انتشار پیام تبلیغاتی شرکت است.

مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی توسط مجموعه نقش آبرنگ

۱ – تحقیق

۲ – شناخت مخاطبان هدف

۳ – تعیین بودجه

۴ – تصمیم گیری در مورد تم مناسب کمپین تبلیغاتی

۵ – انتخاب رسانه ی مناسب

۶ – برنامه ریزی رسانه

۷ – اجرای کمپین تبلیغاتی

آماده پاسخ گویی هستیم